Jak stworzyć łazienkę od podstaw w miejscu, jakie aranżujemy? O czym właściwie powinniśmy pamiętać?

Kiedy przeprowadzamyremont łazienki i adaptujemy poddasze i piwnicę na cele mieszkaniowe, to warto zrobić tam łazienkę. Możemy ją wydzielić z części określonego pomieszczenia lub po prostu zmienić przeznaczenie jakiegoś z nich. Urządzanie łazienki w całkowicie nowym miejscu to wielkie wyzwanie, zwłaszcza w tym miejscu, w którym nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. Ażeby każde urządzenie złączyć z oddalonymi pionami i zyskać właściwe spadki rury kanalizacyjnej, to dosyć często powinniśmy podnieść poziom podłogi w łazience i w sąsiadujących z nią pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Można rozważyć tego typu zmiany tam, w jakich po podniesieniu posadzki jesteśmy w stanie komfortowo korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń między rurami które biegną po podłożu wypełnia się materiałem izolacyjnym, tzn. dociętymi płytami styropianowymi albo granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W takiej łazience spokojnie jesteśmy w stanie umiejscowić najistotniejsze elementy, jak brodziki łazienkowe ( i zobacz) lub umywalki, nie ma z tym żadnego kłopotu. Jednak, żeby odpowiednio to wyglądało i było funkcjonalne, wymagany jest właściwy zamysł. Warto więc pamiętać o innych zmianach, jak na przykład budowa firmy ogólnobudowlane wrocław ścian. Dobrze wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, można je postawić na każdym stropie i właściwie w każdym miejscu. Wstawione jednak w istniejącym wnętrzu nie będą miały tak właściwych parametrów, o których jesteśmy w stanie przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bardziej słaba izolacyjność akustyczna wynika z tego, że dźwięki z łazienki mogą się przedostawać do sąsiedniego pomieszczenia przez warstwy podłogi. By takiego typu zjawisko zminimalizować, warto zaizolować styk profili, jakie tworzą szkielet ściany z podłogą. W tym celu w linii planowanej ściany powinniśmy wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, żeby wytworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie profile, które stykają się z funkcjonującymi przegrodami, to znaczy podłogą, sufitem lub ścianami podkleić należy taśmą tłumiącą. Wypełniając ścianę wełną, powinniśmy przyłożyć ją do płyt okładzinowych od strony bardziej cichego pomieszczenia, zaś od strony głośniejszego miejsca, czyli łazienki, pozostawić należy 1,5 centymetrową szczelinę. Różnorodne produkty do łazienki należy zakupić w specjalistycznych sklepach. Możemy tam nabyć każdą rzecz do łazienki, m.in. wanny asymetryczne.