Jak olbrzymie zastosowanie posiada typowa z pozoru ceramika?

W aktualnych czasach duża część wytwórców używa najbardziej nowoczesnych produktów, jednak czy wiesz, że równie często stosują oni materiał znany ludzkości od kilkunastu tys.

piwnica

lat? To jest fakt, ponieważ idzie o materiał, który znajduje swoje zastosowanie w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu.
produkt

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu nawet w statkach kosmicznych stosuje się wspomniany surowiec jak ceramika. Robi się to m.in. w różnych elementach konstrukcyjnych rakiet, gdyż materiał taki może wytrzymać temperaturę która wynosi nawet powyżej 3000 st. Celsjusza. Schodząc jednak na ziemię warto wspomnieć, że omawiana ceramika znajduje zastosowanie też w przemyśle budowlanym, w elektronice czy nawet w produkcji AGD. Materiał tego typu ma bardzo doskonałe właściwości cieplne, dlatego też bardzo często produkuje się przy jego pomocy dużo różnych materiałów ogniotrwałych (np. osłony typu osc), papier ceramiczny czy cegły izolacyjne.
Opisywana w niniejszym artykule ceramika jest także znana z własnej dużej odporności na funkcjonowanie substancji żrących. Poza tym jej nieprzemakalność zezwala na stosowanie jej przy tworzeniu na przykład kanalizacji lub zwykłych z pozoru używanych w kuchni talerzy. Ceramikę używa się również do tworzenia np. armatury łazienkowej.

Czy rozpatrywana problematyka głęboko Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (http://www.vacuum-tech.pl/kategoria-produktu/lopatki-kompozytowe/) inne artykuły.

Popularne są też rozwiązania wykorzystywane w…medycynie.

Ceramika używana jest jako część protezy stawu biodrowego czy też elementy stawu (np. kolanowego). Ceramika jest stosowana również do wytwarzania elementów ozdobnych w naszych domach.