Jak najlepiej wybrać mieszkanie dla swojej rodziny, zalety i wady mieszkań nowych i używanych.

Kupno nowego mieszkania to dla niejednej rodziny największe marzenie, ale równocześnie duże wyzwanie. Przede wszystkim jest to wyzwanie finansowe, bo jednak w naszym kraju stosunek wypłat do cen lokali mieszkalnych jest tragiczny, mało kto tak naprawdę ma możliwość, żeby oszczędzić pieniądze i kupić mieszkanie za gotówkę.

wnętrza

Źródło: flickr.com
Większość osób musi w jakiś sposób posiłkować się kredytem, lecz obecnie i tak minimum pięćdziesiąt tysięcy złotych będzie jeszcze wymagane. Trzeba mieć wkład własny, opłacić konieczne opłaty przy zakupie, a oprócz tego pozostawić coś na ewentualny remont i wykończenie nowego lokum. Jednak jeżeli podstawowa przeszkoda zostanie pokonana, to trzeba będzie zacząć szukać wymarzonego mieszkania. Tu po pierwsze będzie trzeba zdecydować, czy mieszkanie będzie zupełnie nowe, świeżo wybudowane, czy kupowane na rynku wtórnym.

Zaintrygował Cię nasz post oraz zawarte tu wiadomości? Następne informacje z serwisu (http://www.danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/transport-agd-rtv-wroclaw/) czekają na pod podanym linkiem. Zachęcamy!

Obie te opcje mają jakieś wady i zalety i zanim podejmie się ostateczną decyzję należy wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować argumenty za i przeciw.

Nowe lokale mieszkalne mają tę zaletę, że można je od początku umeblować tak jak się będzie chciało, bez zwracania uwagi na to, jakie miał pomysły poprzedni właściciel. Poza tym wszystko jest całkowicie nowe, w razie czego ma gwarancję i po wykończeniu można będzie bez większych remontów mieszkać przez kolejne kilkanaście lat. Jednak już na samym początku nowe mieszkanie będzie droższe niż na rynku wtórnym, a przecież należy dołożyć okrągłą sumę na jego urządzenie. Z kolei używane mieszkania będą tańsze, i zależnie od stanu technicznego albo trzeba będzie w nich wykonać remont, albo będą się nadawać od razu do tego, żeby w nich zamieszkać.

Dom

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest również to, że używane mieszkania są najczęściej na osiedlach, które mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę, przy nowych różnie to może wyglądać. Obecnie najlepiej się szuka mieszkań w internecie, w którym działa wiele serwisów ogłoszeniowych. Wystarczy wejść w interesującą kogoś kategorię, na przykład mieszkania na sprzedaż trzebnica, przeglądnąć opublikowane tam oferty i kontaktować się z osobą sprzedającą.