Im więcej światła, tym lepiej. Diody LED, jakie dostępne są rodzaje?

To czym świecimy jest istotne. Dawniej nie było w tej materii wyboru, musieliśmy zadowolić się zwykłymi żarówkami, jakie nie tylko, że nie dawały dużo światła, to jeszcze nie były zbytnio energooszczędne. Zresztą, kiedyś nasze ulice były bardzo ciemne i niezbyt przyjazne. Dzisiaj jest już na szczęście inaczej, a poza żarówkami zwykłymi mamy żarówki energooszczędne, czy prawdziwą rewelację ostatnich lat – diody LED.

Technologia LED to przyszłość, ostatnio wielkim zainteresowaniem cieszą się na przykład Naświetlacze led z czujnikiem ruchu. Jakie mamy jednak rodzaje diod LED?

żarówka

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znane są diody led głównego szeregu. Są zdecydowanie najbardziej popularne ze względu na niską ich cenę. Tam, gdzie jednak jest zaleta musi być i wada, tak więc odznaczają się one dość niskim poziomem wydajności spośród wszystkich rodzajów diod. Innymi negatywem, są dosyć ograniczone możliwości generowania mocy świetlnej z powodu, iż jedna z takich diod ma niezbyt dużą moc.

Opracowaliśmy dla Ciebie bardzo zajmujące wpisy. Trzeba wejść w adres www (https://www.prymat.net/oferta/wypozyczalnia/). Jeżeli pojawią się pewne pytania, to szybko na nie odpiszemy.

Właściwie żarówka led na bazie tych diod będzie dostarczać właściwą ilość światła, ile diod można na niej zainstalować.

Kolejnym rodzajem są diody LED SMD, które mają kształt kwadratu albo prostokąta. Mają większą wydajność, dzięki czemu uzyskać można większą moc z żarówek. Takie diody mogą pochwalić się też szerokim kątem świecenia 180 stopni, jednakowoż utrudniona możliwość stosowania soczewek jest przyczyną braku możliwości uzyskania odmiennego kąta świecenia z tego typu żarówek.

Led Cob to jedna z najbardziej nowoczesnych technologii led. W żarówkach wystarczy umieścić tylko jedną diodę o określonej mocy, co sprawia, że posiadamy tylko jedno, większe źródło światła. Podobnie jak w przypadku poprzedniego rodzaju, dioda Cob ma szeroki kąt świecenia, jednakże możemy na rynku kupić Cob z soczewką skupiającą umożliwiającą regulację kąta świecenia.

żarówka

Autor: Thank you for visiting my page.
Źródło: http://www.flickr.com

Diody Power LED są diodami o niezłej mocy. Ich największą zaletą jest możliwość wykorzystania dowolnej soczewki, dzięki czemu zyskamy spore możliwości aranżacji oświetlenia. To pozwoli nam podkreślić konkretne miejsca, a pozostałe pozostawić bardziej zaciemnione. W Polsce najczęściej można spotkać high power LED, które składają się z 3 diod power LED, z których każda pobiera 1W. Żarówka dzięki temu ma moc 3W emitując większą ilość światła niż tradycyjna żarówka LED.

Jeżeli znajdujące się tu wiadomości są dla Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, ponieważ w danym serwisie także znajdziesz coś ciekawego!

Ostatnie z prezentowanych LED Rgb to charakterystyczne diody świecące w trzech rodzajach światła – Blue (niebieską), red (czerwoną) i green (zieloną). Dzięki połączeniu tych trzech barw zyskujemy białą barwę. Dzięki temu połączeniu możemy natężeniem każdej barwy sterować osobno. Zapewnia nam to wbudowany sterownik. Dzięki temu otrzymujemy oryginalne możliwości aranżacji oraz dekoracji wnętrz i budynków.