Gruntowe pompy ciepła – ekologiczne, innowacyjne i sprawne narzędzie do ogrzania swojego domu.

Wybór ocieplania lokalu nie należy do łatwych zadań. Każdy, kto wznosi dom zastanawia się, jaki wariant ogrzewania wykorzystać, aby było efektywne i stosunkowo tanie. Wybór na rynku jest spory i niezaprzeczalnie każdy wybierze coś dla siebie i swojego domu. Aczkolwiek, żeby to zrobić należy dobrze się zastanowić, przejrzeć różnorakie możliwości i wybrać tą właściwą dla własnego domu.

Różne sposoby na ocieplenie domu

pompa ciepła

Autor: NATEO
Źródło: NATEO
Jedną z możliwości ocieplania domu są pompy ciepła, czyli urządzenia, eksploatujące energię cieplną, która skumulowała się w naturalnym środowisku. Rozdziela się je na trzy rodzaje: wodne, powietrzne oraz gruntowe. W szerokości geograficznej, w jakiej leży Polska najbardziej użytecznym wyjściem są gruntowe pompy ciepła, gdyż przez pełny rok temperatura gruntu jest stała. Za pomocą odwiertów w gruncie zakłada się dolne źródło ciepła natomiast instalacja górnego źródła ciepła odbywa się już w domu. Ich działanie polega na przetłoczeniu ciepła z lokalizacji o niższej temperaturze w tym przypadku z gruntu do lokalizacji o wyższej temperaturze, czyli miejsc w domu.

Pozytywne strony montażu gruntowych pomp ciepła

Do zdecydowanych zalet założenia takiego wariantu ocieplania jest posiadanie swojego źródła energii cieplnej. Ponadto gruntowe pompy ciepła są przyjazne przyrodzie i nie prowadzą do jego skażenia. Maszyna podczas pracy emituje niski poziom hałasu. Zdobywa się więcej ciepła niż włożyło się w nie energii elektrycznej. Pompy te mogą mieć dwojakie przeznaczenie zimą służą do ocieplania domu tymczasem latem mogą służyć, jako klimatyzacja.

gruntowe pompy ciepła

Autor: Dave Pape
Źródło: http://www.flickr.com
Są to także maszyny bezobsługowe oraz eksploatowane mogą być przez bardzo długi okres bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na usprawnianie. Są one bardzo bezpieczne, proste w budowie i niezajmujące dużo miejsca. Służyć mogą do różnorakich systemów ogrzewania wnętrza zarówno podłogowego jak i ściennego.link do strony stal zbrojeniowa stal zbrojeniowaGruntowe pompy ciepła są typem aparatu służącego doocieplania domu, które na pewno zadowolą każdą osobę, która zdecyduje się na ich instalację w swoim domu.