Domek drewniany czy też murowany?

Niektórzy zachwalają budynki z cegieł, drudzy budynki z drewna. Kto ma rację? Wszyscy oni, bo obu technologiom coraz trudniej wytknąć minusy, a też wygląd budynków częstokroć bywa mylący.
Nie jest trudno wskazać domy murowane, które prezentują się jak z drewna, a także domki drewniane, których by nikt nie posądził o tą konstrukcję.

murowanie

Autor: mahalie
Przeczytaj, na co należy zwrócić uwagę przed wyborem technologii, w której pobudowany będzie budynek. nie tak dawno przy porównaniu domków w jakich zastosowano murowanie z domkami stawianymi w technologii drewnianego szkieletu (albowiem takowych drewnianych wznosi się najwięcej) większość zarzutów wobec technologii drewnianej wypływała z naszej faktyczności budowlanej. Dzisiaj wiele zmieniło się na lepsze głównie dzięki dostosowaniu jakości środków do norm europejskich i wreszcie pod wpływem wzrostu wymagań osób budujących. Całkowicie zmienił się także sposób opłacania budowy i jej organizacji. Dzisiaj nieomal wszystkie domki jednorodzinne przynajmniej częściowo powstają za środki z kredytów więc zapewne stąd chcemy je budować prędko jak też profesjonalnie.

Plusem murowanej technologii jest jej popularność w naszym kraju. Stąd w folderach gotowych projektów budynków zdecydowana większość to budynki murowane. Pod względem architektonicznym i funkcjonalnym domki z cegieł są tak różnorodne, iż dosyć łatwo znaleźć wśród nich dom spełniający nasze oczekiwania.

Nie oznacza to, że budynki w technologii innej niż dom (Wrocław Osobowice) z cegły nie mogą być rozmaite. Jednakże ze względu na skromność typowej oferty domków z drewna za pasujące nam rozwiązania projektowe musimy dopłacić.