Czy dobrą opcją jest pertraktować cenę, kupując mieszkania deweloperskie?

Na rynku posiadłości powstaje multum interesujących inwestycji mieszkalnych, wskutek tego oferta nowiuteńkich mieszkań gotowych do nabycia jest istotnie obszerna. Decydując się na kupno nowego mieszkania deweloperskiego, możemy wręcz przebierać w przeróżnych ofertach. Poszukujesz mieszkania 2 bądź 3 pokojowego? A może interesuje Cię obszerne i wielkie mieszkanie z balkonem oraz komórką lokatorską?

mieszkanie deweloperskie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

A być może wolisz coś mniejszego, przykładowo kawalerkę bądź mieszkanie typu studio? Potrzebowałbyś mieszkać na ślicznym osiedlu, w okolicy zieleni i ładnych parków oraz skwerów? A być może bardziej odpowiada Ci mieszkanie w centrum miasta? Niezależnie od tego, jakiego mieszkania szukamy – bezsprzecznie je odszukamy. Sporą różnorodnością cechują się również ceny mieszkań. Mieszania deweloperskie zdołamy nabyć za 200 tysięcy złotych (kawalerki, nieduże mieszkania dwupokojowe), a także za 300 bądź nawet 500 tysięcy (mieszkania trzypokojowe, apartamenty itp). Różnorodność cenowa jest istotnie wielka. Zanim przystąpimy do kupna mieszkania, z pewnością powinniśmy ustalić swój budżet, dzięki temu będziemy poszukiwać mieszkania, na które naturalnie nas stać. Jednak warto pamiętać o tym, iż mieszkania deweloperskie – polecamy zapoznać się z ofertą mieszkań, a konkretniej ich wartość możemy także pertraktować. Jeśli więc zdołamy sobie zezwolić na apartament (pogorzelica apartamenty) za 200 tysięcy złotych, równie dobrze zdołamy oglądać mieszkania za 250 tysięcy, bo może uda nam się zbić cenę.

nowe mieszkanie

Źródło: pixabay.com

Wszelki deweloper spodziewa się tego, iż Konsument będzie potrzebował negocjować cenę, wskutek tego nie bójmy się tego wykonywać. Wprost przeciwnie, starajmy się zbić z ceny. Aby odnieść sukces, należałoby prawidłowo się do tego przygotować. Rozeznajmy się w cenach mieszkań w konkretnej inwestycji, dowiedzmy się, jak okazałym zaciekawieniem się one cieszą, wskażmy na potencjalne wady czy uciążliwości (brak windy, brak balkonu itp.). To wszystko zdoła wspomóc nam w zbiciu ceny. Nikt przenigdy nie kupuje mieszkania deweloperskiego za oferowaną przez dewelopera cenę, wskutek tego bądź pewny siebie oraz twardo pertraktuj warunki kupienia mieszkania.