Coraz częściej w różnych domach możemy zauważyć zaskakujące rozwiązania, które po przemyśleniu okazują się naprawdę fajne

Każdy następny trend w dekoracji wnętrz początkowo najczęściej spotyka się z dużym oporem ze strony środowiska. Tak było i wtedy, kiedy niektórzy designerzy zaczęli wykorzystywać beton w celach dekoracyjnych.

surowiec

Autor: mush2274
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mush2274/2294179491/

podłoga betonowa polerowana

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Beton od zawsze jest uważany za porządny budulec, ale bez szans na użycie go w designie wnętrz. Był po prostu jedynie materiałem budowlanym. Był zbyt mało szlachetny, by mógł zaspokoić wysublimowane gusta i zaistnieć na znanych salonach. Realia zaczęły się zmieniać, gdy kilka lat temu prekursorzy w tej dziedzinie postanowili wykorzystać beton w celach dekoracyjnych. Zdecydowali się na podłogę, ponieważ tam najłatwiej jest beton wylać. I już wtedy podłoga betonowa polerowana stała się strzałem w dziesiątkę. Mówiono, że nie tylko jest praktyczny, ale również nieoczekiwanie stylowy. Polerowanie nie jest zanadto kosztowne i co najistotniejsze – nie musimy go robić co kilka lat, a to oszczędza spore pieniądze. Wypolerowana podłoga (rekomenduję podłoga winylowa) betonowa błyszczy się, ale nie bywa śliska. Z tego powodu teraz coraz chętniej stosuje się ją w sklepach czy w salonach kosmetycznych. I to tych niebywale eleganckich. Niektóre firmy poszły jeszcze dalej i zaczęły stosować elementy wypolerowanego betonu jako dekorację ścian i elementy aranżacji recepcji.

Jest oczywistym, że jesteśmy zapewne świadkami sporej rewolucji i beton zaczyna być z biegiem czasu postrzegany jako szlachetny surowiec do aranżacji wnętrz.