Co zrobić w trudnej sytuacji finansowej?

Niestety Polska nie jest państwem zbytnio majętnym. W sporej ilości przypadków ludzie nie mają, za co bytować i zaciągają długi w banku albo zaciągają pożyczki. Pożyczki stały się tak samo powszechne jak kredyty, w związku, z czym wyróżniamy mnóstwo ich odmian.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Jedne z nich to tak nazywane pożyczki bez bik (pełna oferta pożyczek od optimal-finance.pl). Są dobrym wyjściem dla osób zadłużonych,nie posiadających pracy, którym niespodziewanie konieczny jest natychmiastowy zastrzyk środków pieniężnych. Są to tak potocznie zwane pożyczki krótkoterminowe.

Spodobał Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link fasady wrocław.

Otrzymać je można już w przeciągu jednego dnia. W dzisiejszych czasach takie usługi są bardzo znane i bez problemu znaleźć można sporo firm zajmujących się nimi.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Są one przyznawane od ręki w miejscu placówki bądź nawet przez Internet czy też telefonicznie. Dotyczą one z reguły niedużych kwot nieprzekraczających kilkuset złotych. Pospłacać je należy w szybkim czasie, zazwyczaj są to dwa tygodnie. Niestety zazwyczaj tego rodzaju pożyczki proponowane są przez instytucje, niebędące bankami dlatego też oprocentowania ich mogą sięgać wręcz kilkudziesięciu procent. Jednakże zdarzają się banki , które mają do zaoferowania chwilówki z niedużym oprocentowaniem i bez niepotrzebnych formalności.

Inne to tak zwane pożyczki bez bik. Sam skrót BIK oznacza Biuro Informacji Kredytowej, które zajmuje się zbieraniem informacji dotyczących zaciąganych kredytów. W przypadku, gdy na przykład ciągle opłacamy jakiś kredyt a chcemy zaciągnąć drugi to nasze szanse na jego zdobycie pomniejszają się. Prócz tego trzeba wypełniać wiele wniosków, przynieść różnego rodzaju zaświadczenia i tym podobne.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

To wszystko prócz tego, że jest czasochłonne to również bardzo uciążliwe. W związku z tym korzystając z pożyczki bez bik-u możemy uniknąć tego wszystkiego. Dostępna jest jeszcze jedna opcja, czyli pożyczki na dowód. Jest to najłatwiejszy sposób na uzyskanie szybkiej gotówki bez żadnych ukrytych haczyków.

Niezależnie od tego, jaką formę pożyczki wybierzemy warto przejrzeć drobiazgowo ofertę. W razie jakichkolwiek niejasności należy poradzić się pracownika danej instytucji. Co najważniejsze należy określić, jaką sumę będziemy spłacać w ratac.