Budujesz własny dom? Musisz wiedzieć, że najpierw musisz wykonać wiele fachowych badań

Budowa jakiegokolwiek budynku, nie tylko własnego domu, to bez wątpliwości nie jest bułka z masłem. Wie o tym niemalże każdy, kto przynajmniej raz brał udział w budowie jakiegokolwiek budynku na świecie. Zazwyczaj taka budowa trwa niesamowicie długo, a na dodatek składa się na nią sporo prac, których na pierwszy rzut oka zazwyczaj nie widać.

GeoPartners

Tylko kierownicy robót mogą wiedzieć, jak bardzo frustrujące jest patrzenie na budowę, która trwa już na przykład od kilku tygodni, a na pierwszy rzut oka nie można zauważyć praktycznie żadnych zmian na powierzchni ziemi. Okazuje się bowiem, że zazwyczaj najbardziej czasochłonne są same przygotowania do budowania, a nie już proces wznoszenia budynku. Jeśli przynajmniej raz uczestniczyłeś w procesie budowy nowego budynku, wtedy kategorycznie dobrze wiesz, jak bardzo ważne jest badanie geotechniczne gruntu (porównaj – sondowanie cpt).

To praktycznie od niego zaczyna się sam proces budowy nowego budynku, a dodatkowo bez niego nie można praktycznie nic przedsięwziąć. Przedstawienie wyników tego badania jest potrzebne do tego, aby w ogóle dostać zgodę na budowę – jeżeli wyniki badania geotechnicznego gruntu nie wypadną dobrze, wtedy możesz nie dostać pozwolenia na budowę, a w dodatku może to doprowadzić do zamiany przeznaczenia działki, co niewątpliwie nie jest zbyt pożądane.

Jeżeli zatem chcesz, aby badania geotechniczne gruntu zostały przeprowadzone profesjonalnie i w jak najlepszy sposób, wtedy musisz zdecydować się na opłacenie firmy, która się tym zajmie. Obecnie w Polsce działa tylko parę takich firm. Jeśli zatem zależy Ci na czasie, wówczas powinieneś dzwonić do takiej firmy niezwłocznie – im sprawniej umówisz się na konkretny termin, na pewno tym szybciej będziesz miał to za sobą.

grunt

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie badania geotechnicznego działki może okazać się także, że działka(polecamy budowa domów grodzisk mazowiecki) nie nadaje się jeszcze do tego, żeby na niej coś wznosić, jednakże da się ten problem zniwelować. W takich sytuacjach najczęściej wystarczy dla przykładu stabilizacja gruntu, którą może również zrobić dla Ciebie fachowa firma zewnętrzna.

Zainteresowała Cię prezentowana w tym wpisie kwestia? W takim wypadku kliknij ten link i poznaj jeszcze więcej szczegółów na stronie.

Jeśli się pospieszysz i zatrudnisz ją niezwłocznie, wtedy na pewno uda Ci się dotrzymać wszystkich zaplanowanych terminów.

Więcej na ten temat –