Budujemy dom – parę porad, jak kupić dobry projekt.

Większość z nas marzy o własnym kawałku ziemi oraz domu. Coraz częściej, da się spełnić to marzenie we wciąż młodym wieku, dzięki systemowi pomocy finansowej z urzędów a także dobrze płatnej pracy zarobkowej. Należy rozpatrzeć, jaki dom będzie najlepiej wypełniał nasze potrzeby, by nie dać się ponieść.

wizja - dom

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio, bardzo modne stały się projekty małych domów. Grunty dzielone są na mniejsze kawałki, więc potrzebujemy więcej pieniędzy, jeśli chcemy nabyć grunt pod większy dom. Niewielkie domy są także oceniane, jako bardziej energooszczędne. Są prostsze do nagrzania, prościej też utrzymywać niewielką przestrzeń w czystości. Istotne jest, abyśmy zastanowili się, ile faktycznie miejsca będziemy potrzebować. Jak dużą chcielibyśmy mieć rodzinę, albo czy w domku chcielibyśmy prowadzić równocześnie swoją działalność gospodarczą. Pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc: .

dom jednorodzinny

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

O tym, że odpowiedni projekt jest czynnikiem sukcesu w naszym przedsięwzięciu, nie trzeba mamy nadzieję nikogo przekonywać. W jaki sposób się za to zabrać? Duże firmy architektoniczne z zasady dysponują dobrze przygotowaną witryną w necie, do tego oferują doradztwo w zakresie wyboru idealnego projektu do waszych warunków. Niejednokrotnie mają też oddziały w różnych miejscowościach, w których można też uzyskać doradztwo w tym zakresie. Niektórzy klienci decydują się na korzystanie z usług lokalnych biur architektonicznych, co również jest dobrym wyjściem.

dom - pejzaż

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli potrzebujemy trochę więcej metrażu, ale mamy niewielki kawałek ziemi, zawsze możemy przeanalizować projekty domów piętrowych. Są one doskonałym złotym środkiem, między wielkim domem, a małym. Wciąż na parceli zajmują tyle miejsca co niewielki domek, lecz mogą mieć metraż użytkowy większego domu. Dzięki temu, zmieścimy sporą rodzinę lub biuro firmy, bez przymusu ucinania powierzchni użytkowej domu.

W Polsce nadal dużym powodzeniem cieszą się projekty domów tradycyjnych. Współczesna architektura nie każdemu przypada do gustu, bywa też, iż w okolicy, w jakiej mamy się budować, lepiej będzie pasowało coś klasycznego. Dlatego projekty domów tradycyjnych są w ofercie właściwie wszystkich biur architektonicznych. Mamy w związku z tym dużą swobodę wyboru, jeżeli ten styl nam się podoba.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści (http://eksprespozyczka.pl/jak-sprawdzic-czy-jestem-w-krd/) swojego wpisu!

W czasie dokonywania zakupu trzeba nie zapominać, iż dom musi być zwłaszcza wygodny do mieszkania, dlatego bierzemy pod uwagę nie jedynie wygląd zewnętrzny, ale również rozkład pomieszczeń wewnątrz. Musimy sobie odpowiedzieć na takie pytania jak: czy dom ma być parterowy czy piętrowy, jaką liczbę pokoi potrzebujemy i na jakich poziomach. Zasadnicza jest decyzja o wykonaniu piwnic, ponieważ to widocznie wpływa na koszty budowy. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy warunki budowlane w okolicy zezwalają na dowolną bryłę obiektu. Ważne źródło: .

Projekty małych domów są także często wykupywane z powodu wysokości dofinansowania z urzędu, w szczególności dla młodych rodzin. Programy takie zastrzegają metraż domu, jaki jest objęty pomocą. Można naturalnie wybudować lub wykupić znacznie większy dom, lecz w takim przypadku dofinansowanie będzie mniejsze. Popularność niewielkich domków poprawiła się również przez wzgląd na niski poziom dzietności. Nie potrzebujemy już wielu miejsca, ponieważ młode rodziny chcą mieć jedynie dwoje dzieci. Modne są również zmienione projekty domów piętrowych, w których zamiast kompletnego pierwszego piętra, stawia się półpiętro w stylu poddasza. Dzięki temu nie tracimy aż tak dużo z oszczędności małych domów. W dodatku pokoje na takim półpiętrze będą miały ten wyjątkowy klimat poddasza.