Bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu niezwykle po zmroku.

Z pewnością sporo osób doskonale wie, iż przed paroma miesiącami zmianie uległy przepisy wiążące się z zakładaniem odblasków. Wedle nowych przepisów musi je mieć każda osoba jaka porusza się drogą nocą w miejscach, w jakich nie ma źródeł światła.

tapczan

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe zasady stawiają na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych szczególnie na terenach, gdzie są oni słabiej widoczni. Mają oni Zatem obowiązek zakładać elementy odblaskowe na drodze rano oraz po zmroku (elementy odblaskowe na drodze). Praktycznie sprowadza się to do tego, iż takie odblaski noszone są całą dobę – nikt nie zakłada gdy się zmierzcha, po prostu szkoda na to czasu.

Pewnie masz chęć przeczytać komentarz z strony (https://wkg.pl/oferta/branze/inne/)? Jeżeli tak, to świetnie. Może i Ty zechcesz napisać nam swą ocenę.

Sposobów na instalowanie odblasków do naszej garderoby jest mnóstwo. Można na przykład kupić specjalistyczne kamizelki odblaskowe, plastikowe odblaski, jakie da się zamocować do kurtek albo plecaka. W sklepach osiągalne są także kurtki z fabrycznie zainstalowanymi elementami odblaskowymi, takie obuwie, a także tornistry wyposażone w spore ilości odblasków. To ogromnie ważne, by zrobić wszystko, co w naszej mocy i co wymagane jest przez prawo, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pieszym, zwłaszcza dzieciom.

Często czyta się o strasznych wypadkach, w jakich giną piesi na skutek zderzenia z samochodem. Zwykle w takich wypadkach z automatu osądzamy kierującego samochodem – że za szybko jechał, nie zachował odpowiedniej ostrożności, coś go, z jego winy, rozproszyło, przykładowo komórka ( oferta na ofertę na ).

Jednak prawda jest taka, że te nieszczęścia to wina pieszych, którzy nie zatroszczyli się o odpowiednie elementy odblaskowe na drodze, z własnej winy stali się niewidoczni dla kierowców, którzy nie mieli najmniejszej szansy na to, by ich zauważyć i wyminąć. Dlatego warto spełniać wymagania ustanowione w znowelizowanej ustawie o bezpieczeństwie ruchu drogowego.