Banalne, bezproblemowe oraz lekkie styropiany dachowe w montażu są idealnym rozwiązaniem dla dachów płaskich

Tafle styropianowe przeznaczone są do profilowania nawierzchni płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy oraz inne, takie jakim chcemy nadać spadek czy odpowiednie nachylenie w celu usuwania wody opadowej, rozprowadzenia wody na nawierzchni do ujść spustowych czy też rynien oraz uniknięcia przypadków odkładania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Przeznaczenie tego rodzaju rozstrzygnięcie jest dużo tańsze, jako że styropian dachowy jest towarem niezwykle lekkim, wielce powstrzymującym ciężar dachu, zaś styropian jest prosty oraz szybki w montażu.

Kliny styropianowe stosuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych papą termozgrzewalną. Ich naczelnym funkcją jest redukcja kąta załamania papy, żeby woda deszczowa nie kumulowała się w otoczeniu kominów, świetlików, ścian czy też ogniomurów oraz innych nawierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za sprawą kleju bitumicznego, jaki jest trwale plastyczny. Gdy stosujemy kliny nie obklejone papą, powinno się je przykryć paskiem papy podkładowej, tak aby konserwować przed stopieniem styropianu w czasie zgrzewania papy.

Więcej:

Projektując krycie dachu płaskiego, jego kształt czy też spadki, częstokroć zapomina się o zaplanowaniu odprowadzenia wody z wszelkiego punktu na nawierzchni dachu. Woda deszczowa często napotyka na drodze przeszkody, takie jak kominy, świetliki, mury czy nadbudówki na dachu.

Czy ciekawią Cię przedstawiane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej tutaj (https://dontero.pl/) i odnajdź więcej informacji na przedstawiany temat – z pewnością będą niesamowicie wciągające.

Dzięki przeznaczeniu klinów woda jest kierowana do rynien. Styropian dachowy posiada niezwykle dobre cechy termoizolacyjne w niskich temperaturach czy też w środowisku o wysokiej wilgotności.

Nadto nie nasiąka wodą i jest bardzo lekki oraz łatwy w montażu na dachu. Styropian dachowy posiada długą żywotność i jest odporny na bakterie, pleśnie oraz grzyby – link do strony. Wolno go używać na dachy nowiutkie oraz odnawiane.

Projektowany jest do wykonania termoizolacji oraz odprowadzenia wody deszczowej z nawierzchni dachów płaskich, zaś dzięki zaletą takim jak łatwość montażu, lekkość, styropian dachowy może śmiało zastąpić bardziej kłopotliwe materiały budowlane.