Apartament – kupić czy może wynająć?

Dla wielu ludzi nabycie mieszkania bądź domu będzie „inwestycją życia”, na którą wydajemy najwięcej pieniążków. Prywatna nieruchomość to najczęściej najogromniejszy jak też najistotniejszy element naszego majątku.

W domu przeżywamy cudowne rodzinne momenty, tu dorastają nasze dzieci, to w nim celebrujemy święta a także ważne uroczystości rodzinne. Jest to miejsce nadzwyczaj wyjątkowe, nasz prywatny schron, w jakim szukamy odpoczynku od świata. Właśnie stąd na decyzję o zakupie mieszkania czy domku ogromny wpływ mają emocje, jakie w wypadku decyzji finansowych bywają raczej kiepskim doradcą.

Czy zaintrygował Cię tekst? Tak? To śpieszymy z wiadomością, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowy wgląd do następnych notek pod tym linkiem.

Tymczasem następstwa finansowe kupna nieruchomości są bardzo poważne i wpływają na nasze życie przez kilkanaście, a nawet parędziesiąt następnych lat. Właśnie z tej przyczyny jest bardzo ważne, by decyzję do głębi przemyśleć. Dzisiaj postaram się pomóc w odpowiedzi na wątpliwość czy korzystniej jest zakupić, czy może wynająć mieszkanko dla Ciebie jak też Twej rodziny.

Auto

Autor: Eric Vernier
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup własnego mieszkanka ma ekonomiczny sens przede wszystkim wtenczas, gdy zamierzamy w nim zamieszkiwać przez długi czas. Na krótsze okresy wynajem zazwyczaj prezentuje się bardziej zyskownie. Im dłużej przewidujemy jednakże rezydować w naszym domu, tym bardziej szala przechyla się w stronę kupna. Im jest niższy debet, tym bardziej opłacalnie przedstawia się posiadanie prywatnego mieszkanka w zestawieniu z wynajmem.

Znakomicie prezentuje się naturalnie zakup za gotówkę, albowiem wówczas nie musimy w ogóle płacić rat kredytowych i roczne przepływy z tytułu posiadania mieszkania są z pewnością dodatnie w zestawieniu z wynajmem.